Robota DC-DXW18V akkukulmahiomakone runko
Robota DC-DXW18V akkukulmahiomakone runko - Akkukoneet - 6438212141084 - 1
Robota DC-DXW18V akkukulmahiomakone runko - Akkukoneet - 6438212141084 - 2
Robota DC-DXW18V akkukulmahiomakone runko - Akkukoneet - 6438212141084 - 3
Robota DC-DXW18V akkukulmahiomakone runko - Akkukoneet - 6438212141084 - 4
Robota DC-DXW18V akkukulmahiomakone runko - Akkukoneet - 6438212141084 - 5
Uusi
  • Tuotekoodi: 6438212141084
kpl
Robota DC-DXW18V Akkukulmahiomakone on tehokas ja käytännöllinen kulmahiomakone (eli rälläkkä) arjen ja työmaan töihin. Akkukäyttöinen runkolaite tekee työskentelystä joustavaa, ja sama 18V akkujärjestelmä sopii useisiin Robota-työkaluihin. Kun haussa on akkurälläkkä, tämä malli tarjoaa varmaa suorituskykyä ja helpon käyttömukavuuden.
Kätevä ja helppokäyttöinen Robotan akkukäyttöinen kulmahiomakone on erinomainen hankinta kaikkiin hionta ja katkaisutöihin. Akkukäyttöinen laite on myös turvallinen ja nopeasti pysäytettävissä, ilman turhaa johtojen irrottamaista. 125 millimetrin laikalla varustettu laite sopii erityisesti kiven ja metallin hiontaan ja katkaisuun. Laikka on helposti vaihdettavissa kuhunkin työhön parhaiten sopivaan ja koneen kaksi nopeustehoa varmistaa työn sujuvuuden. Laitteen huippunopeus on tehon säädöstä riippuen 7000 tai 10500 kierrosta minuutissa ja vääntötehoa siitä löytyy 1.8 Nm. Laitetta suositellaan käytettäväksi Robotan 4.0 Ah-akuilla, jotka takaavat pitkäaikaisen työskentelyn. Laitteen mukana tuleva apukahva helpottaa työskentely auttaen turvallisen työskentelyotteen saavuttamisessa. Pakettiin kuuluu myös kaksi teräsuojaa, toinen hiomalaikoille ja toinen katkaisulaikoille.
- 125 mm laikka – sopii erityisesti kiven ja metallin hiontaan ja katkaisuun
- Kaksi nopeustehoa sujuvaan työskentelyyn
- Huippunopeus 7000 tai 10500 kierrosta/min tehon säädöstä riippuen
- Vääntö 1.8 Nm
- Mukana apukahva sekä kaksi teräsuojaa (hionta- ja katkaisulaikoille)
- Moottori: Hiiliharjaton / Brushless
- Jännite: 18 V
- Akun koko: min. 4.0 mAh
- Nopeus: 2 vaihdetta: 7000 kier./min / 10500 kier./min
- Paketti sisältää apukahvan sekä teräsuojat hioma- ja leikkauslaikoille.
Akku ja yhteensopivuus:
Huomio: Tämä tuote on runkolaite. Akku ja laturi myydään erikseen. Katso "Yhteensopivat tuotteet". Robota-työkalut ovat yhteensopivia myös Makita 18V -akkujen kanssa.
Yhteensopivat tuotteet
Robota laturi DC-CH 18V - Akkukoneet - 6438212104058 - 1
Robota laturi DC-CH 18V - Akkukoneet - 6438212104058 - 2
Robota
Robota laturi DC-CH 18V
Robota pikalaturi Robotan 18 V akuille - lataa 4 Ah:n akuin tunnissa täyteen - Input: 230 V 60 W - Output: 18 V 2.5 A